Transparan CepheTransparan Cephe

Transparan giydirme cephe, Transparan cephe, mimari tasarım ve estetik görüntüsü ile tercih edilen sistemdir. Gün ışığından daha fazla yararlanma, iç mekanı aydınlatma, estetik görünüş olanakları sistemin sundukları arasında yer alır.

Transparan cephe kaplama uygulamalarında kaplama malzemesi olarak şeffaf cam kullanılır. Şeffaf camın binaya uygulanması paslanmaz çelik ya da demir taşıcı profiller üzerine monte edilmesi ile olur. Bu tutacak ürünleri hareket edilebilir başlıklar tarzında üretilmiştir.

Transparan cepheler, camın büyüklüğüne  göre toz tutmayan silikonlar ile doldurulur. Bu sistemlerde aralarda doldurulan silikon maddenin türü önemlidir. Camların uygulanması temperli tek cam ya da temperli lamine cam şeklinde isteğe göre farklı gerçekleştirilebilmektedir.

Camlar monte edilirken çelik veya epoksi boyalı, demir taşıyıcılı konstrüksiyon kullanılır. Konstrüksiyon üzerine 4’lü, 3’lü, 2’li, 1’li çelik bağlantı ve paslanmaz rotil ürünleri kullanılarak monte edilir.  Camlar arasında ki derz boşluklar uv dayanımlı silikon ürünleri kullanılarak yalıtılır.

Cam Kolonlu Transparan Cephelerin uygulanmasında arka taşıyıcı sistem düşeyde kalın temperli, "heat soak" testinden geçen cam plaka ürünleri kullanılır. Camın büyüklüğüne göre statik hesaplar yapılır. Yatay olarak cam plakalar desteğe ihtiyaç duymaz. Bu bölümde cam dikmelerinin sehimleri ana cam bağlantıları ile alınmaktadır.

Saydamlığın önemli olduğu projelerde daha çok tercih edilen transparan cephe sistemleri, farklı dizayn edilen sistemler kullanılarak oluşturulur. Yapıya göre tasarım şekli belirlenerek uygulanması yapılır. Transparan cam cepheleme sistemlerinde diğer cephe sistemlerinden farklı olarak profil alt taşıyıcı sistem değil, cam ve paslanmaz taşıyıcı sistemlerden oluşmasıdır.

Profer Giydirme Cephe Çözümleri, sizlere yapınıza uygun olarak en iyi şık mimari sonuçları verecek transparan cephe sistemlerini sunuyoruz. Hem şık hem estetik transparan cepheler, uygun koşullar ile Profer'de  • Kötü İyi

Daynex E-Ticaret Sistemleri Version1.0 © 2013 profer.com.tr | Giydirme Cephe Çözümleri