Silikon CepheSilikon Cephe

Silikon cephe sistemi, betonarme yapı projelerinde har katın döşeme betonuna galvanizli çelikten üretilen, ankarajlara bağlı taşıyıcı düşey profiller ve bu düşey profillere bağlı yatay profillerden oluşur. Ayrıca bu profillerde yüksekliklere cam takmak ve bu sistemi taşımak amacıyla özel bağlantı elemanları bulunur.

Silikon cephelerde, camın sadeliğini, asaletini vurgulaması, komple cam görüntüsü, açılır kapanır kanatların algılanmaması gibi özellikleri tercih edilmesindeki nedenlerdir. Cephelenmenin uygulanmasında çift cam cepheye özel kaset profiller kullanılır. Böylece ısı yalıtımı ile büyük açıklıkların kapatılması sağlanmış olur. Hızlı montaj, kolay kurulum, montaj sırası bakım ve temizlik rahatlığı ile birlikte silikon cephe sistemleri üç noktada fitil emniyeti ile sızdırmazlık sağlar.

Silikonlu cephe sistemlerinde camlar testlere tabi tutulmasının ardından fabrika da alüminyum kasetlere monte edilir. Fabrikada montajlanan bu kasetler, uygulanacak binaya sabitlenmiş olan cephe taşıyıcı sistemine monte edilerek uygulanır.

Silikon cephe sistemlerinin bir diğer adlandırılması da "Strüktürel Silikonlu Sistem"dir. Bu sistemlerde belirtilen açıklıklara da ve her katın döşeme betonuna ayar imkanı verilmektedir. Alüminyum veya galvenizli çelikten imal edilmişlerdir. Camların dışa bakan yüzeylerinde fuga adı verilen ince boşluklar bulunur. Derz bölgelerine simetrik ve ufak çizgiler gibi görüntü vererek yapıya estetik ve ılık kazandırılır. Alüminyum sızdırmazlığını sağlamak için EPDM fitiller kullanılır.

Silikon cephelerde, ankrajlar binaya özel olarak özel olarak üretilen paslanmaz çelik ve cıvatalardan yapılır. Silikon cephe profillerinin ankrajlara bağlantıları, paslanmaz civata, burç ve özel pullarla temin edilir. Drenaj kanalları ile maksimum hava ve su tahliye performansı sunulur. Silikon cephe sistemlerinde ısı yalıtımı uygulaması ile uygun değer sıcaklık değerleri bina içerisinde elde edilir.

Profer Girdirme Cephe Çözümlerinde yapınız analiz edilir. Analizlerin ardından yapınız ile ilgili en iyi silikon cepheleme sistemi çözümü sunulur. En iyi şartlarda binanıza uygulanır.    • Kötü İyi

Daynex E-Ticaret Sistemleri Version1.0 © 2013 profer.com.tr | Giydirme Cephe Çözümleri