HAKKIMIZDA

ANA SAYFA HAKKIMIZDAPROFER CEPHE  ÇÖZÜMLERİ kurulduğu günden bu yana deneyimli kadrosu ve teknik birikimleri sayesinde giydirme cephe sektöründe profesyonel bir anlayışla bir çok seçkin projenin uygulamasını gerçekleştirmiş ve sektördeki yerini almıştır.
İkitelli de bulunan  Fabrikamızda  yüksek imalat teknolojisi ve deneyimli imalat ekibimizle  silikon cephe, kapaklı cephe, alüminyum doğrama, alüminyum levha, kompozit panel kaplama , kompakt laminat cephe kaplamaları, granit seramik ve terra cotta giydirme cephe aksesuarı imalatları yapılmaktadır.
 
Proje ve mühendislik hizmetlerini deneyimli mimar ve mühendislerden oluşan teknik kadromuzla devam ettirmekteyiz . Cephe tasarımlarını optik aletlerle alınan röleveler doğrultusunda,  1 / 1 ölçekli detaylarla çözümleyerek, imalatının tamamını fabrikasyon olarak yapmaktayız. Deneyimli montaj ekipleri, uzman teknik personel yönetiminde yine optik aletlerle ve teknolojik ekipmanlarla montajı gerçekleştirmekteyiz. PROFER CEPHE ÇÖZÜMLERİ , kuruluşundan bugüne, tüm teknolojik gelişmeleri takip ederek, en ekonomik, en fonksiyonel  ve en estetik  çözümleri müşteri memnuniyeti ile buluşturmayı amaç edinmiştir.
 
Genç bir firma olmasına rağmen kurucularının yurt içi ve yurt dışında 16 yıllık giydirme cephe tecrübesi ile Profer şimdiden birçok projeyi tamamlamanın haklı gururunu yaşamaktadır. Ayrıca güçlü teknik donanımı ile  Ora İstanbul gibi büyük projelerde danışmanlık hizmetleri de vermeye devam etmektedir.
 
Profer'in kurucularından Ferhat Yavuz; 1990-94 yıllarında mimarlık eğitimi ile inşaat sektörüne adım atmış, aynı yıllarda Staj amaçlı girdiği mimarlık ve inşaat firmalarında, birçok projede, okul zamanı part time, yaz aylarında full time çalışma imkanı bulmuştur. 1992'de İstanbulda bir alışveriş merkezinin uygulama projelerinin Feniş Sistemleri ile projelendirmesinde yer almış ve alüminyum sistemleri ile ilk kez bu işle tanışmıştır.           
  
1995 yılında Çuhadaroğlu Alüminyum firmasında Sultanahmet Four Seasons Oteli , Tatilya Beylikdüzü , Mecidiyeköy Pamukbank Binası , Acarlar Kavacık , Levent YKB D Blok gibi işlerde Şantiye Şefi olarak görev yapmıştır. 
1997 yılında Dekoral Alüminyum Firmasının Projelendirme Departmanın başında yeralmıştır.
Firmanın;  Samsun Oteli , Coca Cola Dudullu gibi bazı işlerinde uygulama ve imalat projelerini yönetmiştir.  
1998'den sonra Metal Yapı  firmasında Pojelendirme Şefi olarak çalışmaya başlamıştır. Daha sonra bu firmada birçok projede Project Manager olarak yönetimde görev almıştır.
 
Görev aldığı projelerden bazıları ; Kreatif Mimarlık , Ayek Ecz koop, Ömer Musaoğlu, Centrum İş Merkezi , Görücü Apt. , Atölye T/Ayşe Ataman, Faruk Aydın , Nautılus Residance , Atlas İnş , Yimpaş Düzce, Altur , Gedik Plaza , GE-KA İnş , İTÜ Rektörlük Maslak, Beksa /Has Dayı İnş , Gökyapı/Standart Profil , İnan İnş , Atilla Kaymak, Ford Otosan , Erhan Üvez , Yimpaş/Eyüp , Isısan/Tuzla , Akant Mimarlık , Norm Mimarlık/Saf Halı ,Demirhanlar , Has Plaza, Boğaziçi Üni/ Natuk Birkan Binası , TID/Arnavutluk , Arap Türk Bankası , Fabeks/Kemerburgaz , 4U İnş , Florya İş Merkezi , Sefa Yamaçoğuz , Shaky Deri , Cognis , Büyükhanlı İş Merkezi ,Aksan İş Merkezi, MESS/Şişli , Şahin İnş , Karamancılar İş Merkezi , İlker Keleş/Florya , Ali İnan/Nişantaşı , Med Marin, İTÜ Teknopark , Kadifeteks , Ayhan Öz/Kadıköy , Atlas İnş ,Atatürk Havaalanı, Bimeks Yönetim Binası , Atatürk Sanat ve Gösteri Merkezi/Etiler , Flyınn Residence/Florya , Genesis İş Merkezi , Kadifeteks/İkitelli, Graniser/Washington, Hektaş/Kocaeli, Erdeniz İş Merkezi, Birincioğlu İnş, Capitol, Zaman Gazetesi/Yenibosna, Börekçi İnş/Ankara, Lidya Yapı, İsa Kerenci İş Merkezi, Öztatlı İş Merkezi/Bağcılar , Atmaca Elektronik , Sedat Özgür/Büyükdere , Özer Yönetim Binası/Ortaköy, Esenboğa Havaalanı/Ankara ..   
 
2005 yılında yalıtım sektöründe faaliyet gösteren Okyanus Grup firmasının transfer teklifi ile işe başlamış ve firmanın kendi bünyesinde yapmaya başladığı giydirme cephe işlerinde; kurucu yönetici olarak yer almıştır.
 
Okyanus Grup'ta  yönettiği  işlerden bazıları ; Alarko/Dudullu, EDS/Şekerpınar , İzmir Adnan Menderes Havaalanı ,Tiflis Havaalanı , Sisan/Gebze , Dega Demir/Hadımköy , Şölen Çikolata/Silivri , Ermaksan/Bursa , Trabzon Forum Alışveriş Merkezi ,Ünal Amblaj/Gebze , Ikea/Bayrampaşa , Mehmet Moğultay Evi/Tuzla , Paladium/Ataşehir , Hasan Arpacı İş Merkezi , Uphill Court/Ataşehir , Sheraton/Ataköy , Airkraft/Bursa , Merter Meridyen İş Merkezi , Fetih Koleji , Kütahya Hilton , Saf Aacıbadem Tanıtım Ofisi , Gordion Alışveriş Merkezi/Ankara , YKB/Gebze..
 
2009  yılında Profer Cephe Çözümleri adı altında   kendi firmasını kurmuştur . Bu zamana kadar Profer Cephe Çözümleri  İkitelli  Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet göstermektedir. Başlıca referansları;  Altunizade Bürotime  Binası ,  Altur Turizm ve Altur Otomotiv,  Bimeks Genel Merkez Binası ,  Efor Tekstil Merkez Binası, Hadımköy Ayvaz Fabrika ve Giriş Kontrol Binası, Lokman Alban Hotel, Üçel Otomotiv-Kağıthane Projesi, Sancak Air Antalya Catring Binası Projesi, Sancak Air İstanbul Catring Binası Projesi, Mekan İnşaat-Güneşli Yönetim Binası Projesi, GOP Center Projesi, Ekol Ofset Silivri Yönetim Binası, Çapa Diş Polikliniği... Başlıca yurt dışı projeleri ise  Azerbaycan  Nort Tower Bakü ,  Afganistan Ghazanfer Bank   Binası, Afrika  Gine  Milienium Hotel Binası....

Daynex E-Ticaret Sistemleri Version1.0 © 2013 profer.com.tr | Giydirme Cephe Çözümleri