Kapaklı CepheKapaklı Cephe

Kapaklı Cephe Sistemlerinin karakteristik özelliği cephe görünümünden alüminyum profillerin görünmesidir. Bu sistem sektörde klasik kapaklı cephe sistemi olarak ta adlandırılabilir. Çelik ve cam bir araya getirilerek oluşturulan bu cepheleme teknolojiyi ve ekonomik avantajı bir arada sunar.

Dış cephede kapak profilleri kullanılarak oluşturulan grip yapılı sistem şeklinde uygulanır. Sistem şeffaf ve modern yapısıyla çok farklı iç ve dış tasarım özelleri sunar. Böylece istenilen mimari konseptler kapaklı cephe sistemleri ile oluşturulabilir.

Kapaklı cephe giydirme, sistem olarak 3 temel parçadan oluşturulur. Bu temel parçalar; sistemi taşıyan alüminyum profil, kaplama için kullanılacak camlar, camların birleştirmesi için kullanılacak alüminyum kapaklardır.

Alüminyum taşıyıcı profiller yatay ve düşey elemanlardan oluşur, bina döşemesine sabitlenir. Alüminyum profillerin üzerinde cam levhalar döşenir . Cam levhaların birleşim noktaları alüminyum profiller ile kapatılır. Alt kapak, üst kapak olarak iki farklı alüminyum profilden oluşan kapaklardan, üst kapak dışarıdan görülebilir şekilde tasarlanır. İstek dahilinde dış kapak uygulamaları farklı kesitler şeklinde tasarlanabilmektedir. Kapaklı Cephe sistemlerinde alüminyum düşey grijayın yeterli olmadığı yükseklik düzeylerinde çelik takviyeler yapılır.

Yarı kapaklı sistemler, alt ve üst kapak profillerinin yalnızca düşey ya da yalnızca yatay olarak uygulanması ile elde edilen sistemlerdir. Bu tür uygulanan giydirme cephelerde cam derzleri, uv dayanıklı silikonlar kullanılır. Dış ve iç yüzeylere yer alan fitil yuvalarında monte ve özel dizayn edilen EPMD cam ve yalıtım fitilleri kullanılarak ısı ve su yalıtımı sağlanır. 

Profer Giydirme Cephe Çözümleri ile yapınıza uygun kapaklı cephe sistemlerini uygulatabilirsiniz. Profer, binanızın geometrik şekilleri ve mimari yapısı dikkate alınarak ekonomik ve uygun cephe sistemlerini sizlere sunar.
   • Kötü İyi

Daynex E-Ticaret Sistemleri Version1.0 © 2013 profer.com.tr | Giydirme Cephe Çözümleri