Giydirme CepheGiydirme Cephe

Giydirme Cephe Sistemleri, şıklığın ve mimarinin sağlanmasında büyük katkı sağlar. Giydirme cepheleri yüksek katlı ve geniş binalarda, binaya şık görünüm kazandırmak, binanın yükünü azaltmak, binayı hantal görünümünden uzaklaştırmak amacıyla kullanılan cephelene sistemidir.

Giydirme cephe, perde duvar ya da takma cephe olarak adlandırılabilmektedir. Çok katlı binaların dış cephelerinin ağırlıklı olarak camdan kaplanması ile gerçekleşir.  Giydirme cepheleri, sistem uygulamasında kullanılan panellerin ağırlıklarına göre 2 farklı şekilde sınıflandırılmaktadır. Panel ağırlığı 100 kg/m2’den büyük olan panellerden oluşan sistemler "Ağır Asma Giydirme Cephe" olarak adlandırılır.
 

Giydirme cephelerinda, ağır asma giydirme cepheler, beton esaslı panellerden oluşmaktadır. Bu sistem oluşumunda normal beton, hafif beton ve gaz beton gibi malzemeler kullanılır. Ağır cephe sistemlerinde geniş olanaklar betona istenilen şeklin verilmesine imkan verir. Bu şekilde kaplama da istenilen yüzey dokusu elde edilir. 
Hafif asma giydirme cephede, cephenin türünü doğramanın cam taşıma biçimi belirler. Klasik sistemde cam doğrama yuvası için yerleştirilen cam panel, kenarları boyunca doğrama çıtası ile örtülür. Asma sistemde doğrama elemanları, taşıyıcı profillere oturtulmaktadır. Bu giydirme sisteminde cephe elemanlarını taşıyıcı bir iskelet üzerinde yerleştirilir. Böylece şeffaf ve opak paneller oluşturulur. 

 
Giydirme cephelerin strüktürü cephesinden bağımsız olarak tasarlanır. Alüminyum mulyon ve transomlar tutturulup, ikinci strüktüre cam panel asılarak gerçekleştirilir. Giydirme cephede parapet arkasına ya da döşeme önüne geçen spandrel panellerinde ki camlar, çatlamayı önlemek için temperli olarak uygulanır.

Profer Giydirme Cephe Çözümleri, çağdaş mimarinin sunduğu tüm kanları kullanarak sizlere en iyi giydirme cephe sistemlerini sunmaktadır. Isı yalıtımı başta olmak üzere bir çok avantaj durumu giydirme cephe sistemleri ile sizinle buluşmaktadır.
 

 
GİYDİRME CEPHE REFERANSLARIMIZDAN BAZILARI;
 
Sancak Catering Giydirme Cephe ReferansıSancak Catering Giydirme Cephe Referansı
Simpaş Bosphorus City Giydirme Cephe ReferansıSimpaş Bosphorus City  Giydirme Cephe Referansı  • Kötü İyi

Daynex E-Ticaret Sistemleri Version1.0 © 2013 profer.com.tr | Giydirme Cephe Çözümleri